Duyurular

2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına göre 2017-2018 eğitim öğretim yılında Üniversitemizin yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini ilgili Fakülte ve Yüksekokulların Öğrenci İşleri Birimlerinde 4 Ekim 2017-10 Ekim 2017 tarihleri arasında şahsen yaptıracaklardır.

 

Kayıt tarihleri, adaylara ilişkin bilgilerin ÖSYM’den aktarılması akabinde duyurulacağı için adayların bu sayfayı takip etmeleri gerekmektedir.

Kayıt için ilgili birimlere gidecek 1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar, diğer kayıt evrakının yanı sıra askerlik şubesinden veya e-Devlet üzerinden alınacak askerlik durum belgesini ibraz edeceklerdir.

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan programlara yerleşmiş adaylar için yapılacak yabancı dil muafiyet sınavının tarihi Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunun internet sayfasından bilahare duyurulacaktır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

  • Ön Lisans diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
  • Onaylı transkript (not dökümü – 2 suret, 1 sureti onaylı)
  • Onaylı ders içerikleri (2 suret, 1 sureti onaylı)
  • 6 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olması gerekir)
  • Askerlik Durum Belgesi (1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için, askerlik şubelerinden alınacak.)
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Nüfus cüzdanı görülmek koşulu ile)
  • 2017-DGS sonuç belgesinin internet çıktısı

 

ÖĞRENCİ NUMARASINI ÖĞRENME VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan bir tam gün sonra, Üniversitemizdeki öğreniminiz süresince öğrenci bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci no (öğrenci numarası) ve şifre (TC Kimlik numaranızın son 6 rakamı) bilgilerini kullanarak, https://ogrenci.gazi.edu.tr/ogrenci/ linkinden sisteme giriş yapıp ilgili alanları doldurunuz ve şifrenizi değiştiriniz. Kendi güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Numaranızı Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

 

 
EĞİTİM ÖĞRETİME İLİŞKİN BİLGİLER

Akademik Takvim için TIKLAYINIZ! 

 

Üniversitemizde eğitim-öğretime ilişkin yönetmelik ve yönergelere Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığının www.ogris.gazi.edu.tr sayfasından,
Üniversitemizde yabancı hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin bilgiye Yabancı Diller Yüksekokulunun  http://ydyo.gazi.edu.tr/ sayfasından,
Burs, öğrenci toplulukları, danışma merkezi, sağlık ve spor hizmetleri v.b. bilgiye http://mediko.gazi.edu.tr/ sayfasından ulaşılabilir.

 

 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Emniyet Mahallesi, 06560 Yenimahalle / ANKARA 

E-posta: ogris@gazi.edu.tr 

Telefon No: +90 (312) 212 68 40 - 202 20 00

Belge Geçer: +90 (312) 221 32 02

Öğrenci Danışma Merkezi: 444 9 487

Web Adres: www.gazi.edu.tr