2019-DGS EK YERLEŞTİRME İLE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE - Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı
Duyurular

E-DEVLET ÜZERİNDEN (Elektronik) KAYIT

2019 DGS sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için Üniversitemizin yükseköğretim programlarına ek yerleştirmeyle kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak 15-19 Ekim 2019 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yaptıran adayların e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

Elektronik kayıt yaptıran öğrencilere, e-kayıt yaptırmalarından bir tam gün sonra Üniversitemiz tarafından ÖSYM sisteminde kayıtlı bulunan cep telefonlarına, kayıt yaptırdıklarına dair SMS gönderilecektir. Aynı zamanda öğrenciler e-devlet kayıtlarının yapıldığına dair bilgiyi Gazi Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi’nde de görebileceklerdir.

ÜNİVERSİTEDE KAYIT

Elektronik kaydı tercih etmeyen öğrenciler ile zorunlu nedenlerle  (askerlikle ilgili sorunu olanlar, TC kimlik numarasına sahip olmayanlar, başka bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olanlar) elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler kayıtlarını 15-21 Ekim 2019 tarihlerinde, şahsen veya noterden vekâletname verecekleri kişiler aracılığıyla Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yaptıracaklardır.

ÜNİVERSİTEDE KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • 2019-DGS ek yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı
  • Önlisans diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
  • Nüfus cüzdan fotokopisi (Nüfus cüzdanı görülmek koşulu ile)
  • Askerlik Durum Belgesi (1997 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar askerlik şubesinden veya e-Devlet üzerinden alınacak askerlik durum belgesini ibraz edeceklerdir.)
  • Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf

ÖĞRENCİ NUMARASINI ÖĞRENME VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan bir tam gün sonra, Üniversitemizdeki öğreniminiz süresince öğrenci bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci no (öğrenci numarası) ve şifre (T.C. Kimlik numaranızın son 6 rakamı) bilgilerini kullanarak, https://ogrenci.gazi.edu.tr/ogrenci/ linkinden sisteme giriş yapıp ilgili alanları doldurunuz ve şifrenizi değiştiriniz. Kendi güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Numaranızı Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

KISMEN VEYA TAMAMEN YABANCI DİLDE EĞİTİM YAPAN PROGRAMLAR İÇİN YETERLİK SINAVI 

E-Kayıt üzerinden elektronik olarak veya Üniversitede kayıt yaptıran öğrencilerden programlarında zorunlu hazırlık sınıfı bulunanların 22 Ekim 2019 salı günü saat 10:00’da yapılacak olan yabancı dil muafiyet sınavına katılmaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgiye Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunun internet sayfasından (http://ydyo.gazi.edu.tr) ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM ÖĞRETİME İLİŞKİN BİLGİLER

Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

Üniversitemizde eğitim-öğretime ilişkin yönetmelik ve yönergelere Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığının www.ogris.gazi.edu.tr sayfasından,
Üniversitemizde yabancı hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin bilgiye Yabancı Diller Yüksekokulunun  http://ydyo.gazi.edu.tr/ sayfasından,

Burs, öğrenci toplulukları, danışma merkezi, sağlık ve spor hizmetleri vb. bilgiye http://mediko.gazi.edu.tr/ sayfasından ulaşılabilir.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Emniyet Mahallesi, 06560 Yenimahalle / ANKARA 

E-posta: ogris@gazi.edu.tr 

Telefon No: +90 (312) 212 68 40 - 202 20 00

Belge Geçer: +90 (312) 221 32 02

Öğrenci Danışma Hattı: +90 (312) 202 20 20

Web Adres: www.gazi.edu.tr