Duyurular

GAZİ ÜNİVERSİTESİ
2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
EK YERLEŞTİRME

2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2017- 2018 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirmeyle kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini (ÖSYM’den bilgiler henüz aktarılmadığı için) 14-19 Eylül 2017 tarihleri arasında ilgili Fakülte/Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının Öğrenci İşleri Birimlerinde şahsen yaptıracaklardır.

Kayıt için ilgili birimlere gidecek 1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar, diğer kayıt evrakının yanı sıra askerlik şubesinden veya e-Devlet üzerinden alınacak askerlik durum belgesini ibraz edeceklerdir.

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan programlara yerleşmiş adaylar için yapılacak yabancı dil muafiyet sınavının tarihi Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunun internet sayfasından bilahare duyurulacaktır.
 

ÖĞRENCİ NUMARASINI ÖĞRENME VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ
Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan bir tam gün sonra, Üniversitemizdeki öğreniminiz süresince öğrenci bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci no (öğrenci numarası) ve şifre (TC Kimlik numaranızın son 6 rakamı) bilgilerini kullanarak, 
https://ogrenci.gazi.edu.tr/ogrenci/ linkinden sisteme giriş yapıp ilgili alanları doldurunuz ve şifrenizi değiştiriniz. Kendi güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Numaranızı Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

 

 
EĞİTİM ÖĞRETİME İLİŞKİN BİLGİLER

Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

Üniversitemizde eğitim-öğretime ilişkin yönetmelik ve yönergelere Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığının www.ogris.gazi.edu.tr sayfasından,
Üniversitemizde yabancı hazırlık sınıfı uygulamasına ilişkin bilgiye Yabancı Diller Yüksekokulunun 
http://ydyo.gazi.edu.tr/ sayfasından,
Burs, öğrenci toplulukları, danışma merkezi, sağlık ve spor hizmetleri v.b. bilgiye 
http://mediko.gazi.edu.tr/ sayfasından ulaşılabilir.

 

 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Emniyet Mahallesi, 06560 Yenimahalle / ANKARA
E-posta:
ogris@gazi.edu.tr
Telefon No: +90 (312) 212 68 40 - 202 20 00
Belge Geçer: +90 (312) 221 32 02
Öğrenci Danışma Merkezi: 444 9 487
Web Adres: 
www.gazi.edu.tr